Ungdomsklub

Følg med i  og følg vores klubaktiviteter på vores klubinstagram: Klubnorden UK

Bliv medlem i vores ungdomsklub for kun 408 kr. om måneden.

Der er somregel altid aftensmad i aftenklubben. Hvis du skal spise med kræver det, at du tilmelder dig aftenspisning. Det er gratis at spise med.

Frokosttilbud: Derudover tilbyder vi frokost til alle ungdomsklubmedlemmer 8 og 9 kl. hver torsdag og fredag i det store spisefrikvarter. Her har du mulighed for at få et godt sundt måltid mad. Det kræver kun at du er medlem af ungdomsklubben.

Aktiviteter/ture: Der foregår forskellige aktiviteter i ungdomsklubben på de forskellige aftener. Det kan være ture: Fx. klatring, escaperoom, lazeraction, fodboldkampe, biograf, strandtur, Malmøtur, tur til Bakken. Nogle af turene er gratis og andre er helt eller delvist brugerbetalte.  Eller det kan være aktiviteter i klubben som fx fodboldkamp på vores store bane, fifaturneringer, temafilmaftener, brætspilaftener, kagebagning, bingo, basket og meget andet. Klubben ejer to minibusser med plads til 9 personer i hver. Disse busser bliver ofte brugt til turene ud af huset om aftenen.

Tilbage